Warsztaty śmiechu składają się z ćwiczeń śmiechowych, które przeplatane są ćwiczeniami oddechowymi, a także elementami ruchu i spontanicznego tańca. Wprowadzane są ćwiczenia pracy z głosem i elementy gier towarzyskich. Sesja toczy się w klimacie dziecięcej zabawy, który umożliwia coraz naturalniejszy, a zarazem długi i głęboki śmiech z przepony. Zajęcia kończą się łagodnym powrotem do chwili obecnej, do oddechu i obecności, dzięki różnym ćwiczeniom relaksacyjnym, w tym głębokiej relaksacji.
Zalecany jest wygodny strój umożliwiający swobodny ruch oraz zapas ciepłej wody, która nie wyziębi nam gardła. Zajęcia są otwarte dla wszystkich – każdy rusza się na tyle, na ile może. Nie jest wymagana duża sprawność fizyczna.
Kto może wziąć udział w warsztacie?
Do przeciwwskazań zdrowotnych należą: poważne choroby psychiczne utrudniające kontakt z rzeczywistością, poważne choroby serca i układu oddechowego, skłonność do padaczki, przepukliny i poważne operacje chirurgiczne odbyte w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. W razie wątpliwości, czy stan zdrowia pozwala ci wziąć udział w zajęciach, polecamy skonsultowanie decyzji

Piotr Bielski – socjolog, pionier tej metody w Polsce, twórca idei know-how radości, założyciel i prezes Fundacji Jogini Śmiechu. Poprowadził już setki warsztatów, przeszkolił blisko 200 liderów jogi śmiechu. Robiąc to, co kocha, sprawia, że Polska stopniowo staje się najbardziej roześmianym krajem świata.

DSC 4394

DSC 4708

fot. Paulina Brodzik