Warsztat będzie taneczną wyprawą w głąb siebie po radość życia i zasoby energii życiowej zablokowanych w naszym ciele. A jednocześnie – krótką prezentacją Movement Medicine – współczesnej praktyki ruchowej wykorzystującej na równi starożytne praktyki szamańskie i najnowszą wiedzę z dziedziny fizjologii i psychologii.

Movement Medicine to taniec, który zmienia życie. Na pewno zmienił moje  zupełnie. Pomógł mi się odnaleźć. Dlatego tak chętnie się tym dzielę. Słowo „taniec” przywołuje na myśl jakiś zestaw ustalonych kroków, układów – tu nic takiego nie będzie. To raczej praktyka uważności, spontaniczny ruch wspierany odpowiednio dobraną muzyką. Jest to dynamiczna forma pracy ze sobą stworzona specjalnie dla człowieka zachodu, który boryka się z olbrzymią ilością stresu, zadań, nadmiarem nie wyrażonych emocji, zmęczeniem ciała, natłokiem myśli, potrzeb, które generują napięcia blokujące przepływ energii życiowej. W konsekwencji słabnie, traci czucie, kontakt ze sobą, poczucie sensu i wypala się. Jeśli stan ten trwa dłużej  zaczyna chorować. Można temu zapobiec – jednak w tym celu trzeba świadomie zaangażować ciało. Bez odblokowania energii w ciele, zmiana nie nastąpi. Dlatego Movement Medicine to ścieżka samouzdrawiania. Daje proste narzędzia ugruntowujące w rzeczywistości, zwiększające poczucie mocy i sprawczości, umożliwiające szybką i realną transformację, integrację ciała, serca i umysłu. Jeśli tylko damy ciału szansę, poprowadzi nas do uzdrowienia i szczęścia. Mamy w sobie mądrość, wystarczy się na nią otworzyć.

Tatiana Cichocka

Tatiana CichockaTatiana Cichocka – nauczycielka Movement Medicine, trenerka Living Dance Form, nauczycielka i terapeutka hawajskiej, szamańskiej pracy z ciałem Kino Mana, współprowadzi kobiecą świątynię tantryczną Shakti. Od kilkunastu lat praktykuje różne formy tańca i medytacji, prowadzi ceremonie, spotkania, warsztaty i indywidualne sesje uzdrawiania kwantowego oraz masażu.
Tatiana Cichocka jest dziennikarką, od kilkunastu lat współpracuje m.in., ze Zwierciadłem. Współautorka książek Bajki rozebrane oraz Porozmawiajmy o seksie.