– warsztat pracy z głosem

Otwarty donośny głos jest człowiekowi przyrodzony. Jest związany ze swobodnym oddechem, pełnym nieskrępowanym krzykiem i umiejętnością rozluźniania ciała. Dziecko się z takim otwartym głosem rodzi, a następnie w procesie restrykcyjnego wychowania ów głos dość często traci. Pierwszym elementem w pracy nad otwarciem głosu jest przekroczenie bariery psychicznej związanej z donośnym używaniem głosu, zaakceptowaniem jego "brudnej" barwy i dostrzeżenie piękna swego naturalnego głosu.

Łączymy techniki śpiewu archaicznego ze współczesną wiedzą na temat emisji głosu oraz grami interakcyjnymi. Uważamy, że śpiew jest umiejętnością dostępną dla każdego człowieka i że najwięcej satysfakcji daje śpiewanie w grupie.

Warsztaty są przeznaczone dla osób ciekawych potencjału swego głosu. Doświadczenie muzyczne nie jest potrzebne.

Witold KozlowskiWitold Kozłowski – od 18 lat prowadzi warsztaty śpiewu i pracy z głosem. Jego uczniowie są laureatami konkursów i festiwali oraz liderami zespołów muzycznych. Specjalizuje się w naturalnej emisji głosu. Prowadzi warsztaty dla Fundacji Braci Golec, pracowników socjologii Uniwersytetu Łódzkiego i logopedów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracował z Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku, jest twórcą Żywej Galerii Instrumentów, w której prezentuję m.in. instrumenty bałkańskie.
Na co dzień prowadzi warsztaty w Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji. Jest wokalistą zespołu OVO. ovo.art.pl

 

 

autor fotografii: Mirek Emil Koch