Na wykładzie zostanie zaprezentowana unikalna metoda, która pozwala ludziom w 70 krajach świata śmiać się bez powodu, dla zdrowia i radości. Metoda łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe i relaksację. Ten rodzaj aktywności stworzony został w latach 90. w Indiach przez lekarza Madana Katarię, który wówczas miał już za sobą wiele lat praktyki hatha jogi. Jego przesłanie brzmi: nie czekajmy aż zewnętrzny świat uczyni nas szczęśliwymi, zacznijmy śmiać się w grupie i poczujmy napływającą radość!
Badania naukowe i doświadczenia setek tysięcy ludzi dowodzą, że nasze ciało nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem wywołanym spontanicznie, a tym wprowadzanym świadomie, na zasadzie ćwiczeń. W obu przypadkach w organizmie zostają uwolnione endorfiny, które poprawiają nastrój, wzmacnia się system odpornościowy i dotlenia mózg, co pobudza go do lepszej pracy. Dodatkowo śmiech poprawia koncentrację i sprawność, hamuje wydzielanie hormonów stresu oraz pobudza przemianę materii.
Na wykładzie poznasz historię powstania tej metody, jej podstawowe założenia i techniki. Prowadzący osobiście odwiedził miejsca i doświadczył spotkań z ludźmi, którzy na co dzień pracują w Indiach tą metodą. Zostaną zaprezentowane zdjęcia i filmy z wypraw do miejsca, skąd wywodzi się ta metoda, wraz z bezpośrednim komentarzem prowadzącego.
Praktyczną kontynuacją wykładu będą warsztaty, na które serdecznie zapraszamy!

Piotr Bielski – socjolog, pionier tej metody w Polsce, twórca idei know-how radości, założyciel i prezes Fundacji Jogini Śmiechu. Poprowadził już setki warsztatów, przeszkolił blisko 200 liderów jogi śmiechu, gościł w polskich mediach i w pierwszym kanale telewizji rosyjskiej (http://www.1tv.ru/news/world/250188). Robiąc to co kocha, sprawia że Polska stopniowo staje się najbardziej roześmianym krajem świata.

piotr bielski