Ewa Bednarczyk Witoszek2Lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek jest specjalistą laryngologiem. Ma certyfikat uprawniający do udzielania porad w zakresie diety optymalnej. Diety w różnych dziedzinach medycyny zgłębia już od 25 lat.
Po 15 latach stosowania na sobie i obserwowania Diety Optymalnej stworzyła swoja własną dietę, doskonalszą pod względem korzyści prozdrowotnych. Wnioski oparła na obserwacji korzystnych efektów u pacjentów stosujących jej zalecenia. W wielu wypadkach proponowana dieta pokrywa się z Dietą Optymalną, jednak wedle doświadczenia pani Bednarczyk-Witoszek lepsze rezultaty daje się osiągnąć poprzez odejście od diety łącznej. Oznacza to, że jednego dnia spożywamy jedynie jeden rodzaj białek.

Jej najnowsza książka Dieta Dobrych Produktów to podstawowa pozycja dla osób, które dążą do długowieczności i pragną korzystać z dobrego zdrowia oraz pełni własnych możliwości. W książce znajdą państwo klasyfikację produktów żywieniowych po względem korzyści (lub szkody) jakie przynoszą organizmowi. Książka ujmuje człowieka i jego zdrowie w sposób całościowy, wyróżniając się dzięki temu spośród innych pozycji o tej samej tematyce. Autorka obala wiele znanych powszechnie mitów typu produkty bogatoziarniste są zdrowe, by ukazać nam to co służy naszemu zdrowiu naprawdę.

dieta dobrych