29 maja (niedziela), g. 12.30 - 15.00, sala 117

Warsztat w konwencji ustawień hellingerowskich dla osób chcących rozwiązać własny trudny temat oraz poznać metodę ustawień.

Zdarza się, że stajemy z własną bezradnością przed znakami zapytania. Gdzie leży głębsza przyczyna choroby? Dlaczego stale przeżywam podobne przykre emocje? Z jakiego powodu moje związki nie są szczęśliwe? Czego potrzebuję, by realizować się zawodowo? Gdy sami dochodzimy do „ściany”, zawodzi własna logika, nie wystarcza nasza wiedza i umiejętności, mamy wówczas możliwość, jaką dają ustawienia hellingerowskie – popatrzenia na sytuację „z lotu ptaka”, w szerszym kontekście współzależności, a jednocześnie jakby za pomocą energetyczno-emocjonalnego roentgena rozpoznania subtelnych, głębokich uwarunkowań naszego kłopotu. Czy wpływa na nas określone wydarzenie z naszego życia? Czy może istotne okaże się to, co wydarzyło się we wczesnym dzieciństwie lub nawet w życiu prenatalnym? A może poprzez  zachowania, emocje czy objawy jestem połączony z istotnymi losami przodków, niosę w sobie jakiś aspekt, który w gruncie rzeczy nie należy do mnie? Ustawienia pozwalają nie tylko rozpoznać przyczyny, ale przede wszystkim odnaleźć harmonię, spokój, spełnienie w relacjach.

Podczas warsztatu pracujemy za pomocą ustawień z tematami, które są istotne dla uczestników i w których chcą oni dokonać pozytywnej zmiany. Można zgłosić własny temat lub uczestniczyć bez poruszania bezpośrednio własnej sprawy, jako reprezentant w ustawieniach innych osób. W obu rolach wiele dla siebie zyskujemy.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Gąsierkiewicz.
Pracując opiera się na dwudziestoletnim doświadczeniu psychoterapeutycznym, w tym kilkunastoletniej praktyce w metodzie ustawień hellingerowskich. A także – jako żona i mama piątki dzieci – na swoim doświadczeniu życiowym. Pracuje z dużą uważnością, z otwartym sercem, dbam o bezpieczeństwo uczestników.

a gasiorkiewicz