28 maja (sobota), g. 13.00 – 14.15, sala kameralna

Patrzenie to nie tylko wysiłek skomplikowanego narzędzia, jakim jest oko, to również wysiłek mózgu i umysłu. Niejednokrotnie każdy z nas zauważał, że wzrok zależy od warunków zewnętrznych czy naszych nastrojów, np. silne negatywne emocje prawie zawsze na krótki czas pogarszają widzenie, a przedłużający się stres może utrwalić dysfunkcję wzroku.

Poprawa wzroku wymaga od nas zrozumienia powiązań między stanem wzroku, naszą psychiką i sposobem myślenia. Musimy się także nauczyć, w jaki sposób skłonić umysł do pracy na naszą korzyść, a nie przeciwko nam. Jedną z największych przeszkód, jaką musimy pokonać jest przekonanie, że oczu nie można uleczyć. To przekonanie może nas powstrzymywać od zauważenia lub zaakceptowania poprawy. A poprawę widzenia można osiągnąć dzięki prostym ćwiczeniom, zmianie nawyków widzenia i… myślenia. W czasie wykładu Siergiej Litwinow zaprezentuje nam, jaki wpływ ma tok myślenia na nasz wzrok i co zrobić, by nasze myśli zaczęły wpływać na poprawę widzenia. Dowiesz się m.in. jak różni się myślenie krótkowidza od dalekowidza, jak rozpoznać astygmatyzm po sposobie wypowiedzi i jak zmieniając sposób wyrażania myśli – wpłynąć na poprawę widzenia. Wspomnimy też o tym, jak nie dopuścić, by stres pozbawiał nasz wzrok ostrości – a wprost przeciwnie – jak wykorzystać jego siłę. A dla tych, którzy twierdzą, że na ćwiczenia nie mają czasu – zapewne ciekawa będzie próbka treningu bez treningu – za sprawą metody KSRO – Kontrolowanej Samoregulacji Organizmu. Tak jak myślenie o cytrynie wywołuje ślinkę tak szereg kodów myślowych wywołuje poprawę widzenia! Fizjologii nie okłamiesz, ale możesz nią sterować!

Metoda Siergieja Litwinowa KSRO pozwala nie tylko odnajdywać napięcia, blokady i ukryte w organizmie ślady stresu, ale również likwidować je w sposób absolutnie świadomy i harmonijny, zgodny z twoją naturą, rozwijać się, doskonalić i dopasowywać do warunków otaczającego nas świata. Twój organizm najlepiej wie, co dla ciebie jest najlepsze w danej chwili! Dopuść go do głosu, a poznasz prawdziwy cud uzdrawiania, osiągania samoświadomości i wolności osobistej.

Wykład poprowadzilitwinow tablica Siergiej Litwinow – Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapeutów Widzenia, specjalista w dziedzinie języka ciała i niewerbalnej komunikacji, autor i trener kursów korekcji wad wzroku, artysta-malarz, pisarz, współautor książki „Widzę bez okularów”.
Jego autorska metoda terapii wzroku oparta jest na założeniu, że można usprawnić widzenie poprzez ćwiczenia samego oka i mięśni sterujących jego pracą.