27 maja (sobota), g. 12.00 – 13.15, sala 3, bud C

Terapia wisceralna
Władysław Batkiewicz – autor książki: „Starosłowiański Masaż Brzucha” (Wyd. KOS 2016 r.) – w interesujący sposób opowie oraz zaprezentuje w praktyce na czym polega terapia, którą dokładnie opisuje w swojej książce.
Uzdrowiciele ludowi z naszego kręgu kulturowego stworzyli system terapeutyczny znany pod nazwą Starosłowiański Masaż Brzucha. Techniki wykorzystywane w tej terapii polegają na bardzo delikatnej stymulacji narządów wewnętrznych jamy brzusznej, w ściśle określonej kolejności. Mądrość, która powstawała przez wieki polega na rozluźnieniu mięśni gładkich narządów wewnętrznych, jak również otrzewnej i krezek, przyczyniając się do poprawy pracy układów: żołądkowo jelitowego, moczowo płciowego, krążenia i nerwowego, zwiększając jednocześnie cyrkulację płynów ustrojowych: krwi, limfy, żółci, soku trzustkowego, soku jelitowego, jak i wydalanie moczu. Rozluźnione trzewia wysyłają prawidłowe impulsy do centralnego układu nerwowego, co ma duży wpływ na jego kondycję. Wielowiekowa wiedza oparta na intuicji i obserwacji ludzkiego organizmu potwierdza to, co w obecnym czasie zaczyna mówić medycyna XXI wieku, że bardzo wiele chorób zaczyna się w brzuchu i że również w brzuchu choroby te mogą mieć swój koniec. Co może zrobić przeciętny człowiek? Wrócić do mądrości naszych przodków i medycyny słowiańskiej! Biorąc pod uwagę określone przeciwwskazania - rozluźniać brzuch zgodnie z zasadami Starosłowiańskiego Masażu Brzucha (terapia zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, gdzie uczy się tych metod lekarzy na studiach podyplomowych).
www.staroslowianskimasazbrzucha.pl

Władysław Batkiewicz – licencjonowany fizjoterapeuta, absolwent czteroletniego 11-stopniowego szkolenia z zakresu Mikrokinezyterapii we Francji i Szwajcarii (2004-2008). Jest jedną z kilku osób w Polsce posiadających najwyższy certyfikat uprawniający do prowadzenia terapii, wydany przez twórcę metody Daniela Grosjeana (szefa Centrum Szkoleniowego w Maisonvile). Nauczyciel metody. Przeprowadził obserwacje skuteczności mikrokinezyterapii w warunkach szpitalnych (dysfunkcje stawów: skokowego, kolanowego, krzyżowo-biodrowego oraz reumatoidalnego zapalenia stawów). Wykładowca i terapeuta Starosłowiańskiego Masażu Brzucha – terapii wisceralnej. Inicjator i organizator grupy wsparcia psychicznego dla chorych na choroby nowotworowe – Klub Aktywnego Pacjenta. Od lat zainteresowany formami profilaktyki zdrowotnej siłami natury, które leczą ciało, umysł i duszę.

 

KUP BILET jednodniowy
KUP BILET dwudniowy