28 maja (niedziela), g. 15.00 – 16.15, sala kameralna, bud. A

„Nie jesteśmy jedynie organizmami biochemicznymi, lecz, co bardziej znaczące, istotami zbudowanymi z informacji i przepływających przez nie strumieni energii wyposażonych w skomplikowany system szybkiej komunikacji, przekazujący kompleksowe strumienie informacji.” (Ze wstępu do „MEDYCYNY ENERGII W TERAPIACH I ŻYCIU CZŁOWIEKA” James L. Oschman)

Wykład poświęcony zostanie rozmaitym aspektom medycyny informacyjnej opartej o koncepcje mechaniki kwantowej, pola morfogenetycznego, przywracania potencjału i równowagi w organizmie pacjenta metodą klawiterapii. Metoda Klawiterapii przedstawiona zostanie jako szczególny przykład praktycznego wdrożenia idei łączącej głębokie oddziaływanie energetyczne z refleksoterapią, akupresurą, akupunkturą, technikami oddziaływania na strefy Haeda, McKenziego i Dicka, czego efektem staje się przywrócona struktura informacyjna organizmu. W wyniku zastosowania procedur powraca utracone przewodnictwo nerwowe, usunięte zostają blokady w przepływie impulsów nerwowych, wyrównuje się szeroko rozumiany potencjał energetyczny. Efekty zabiegów mogą być spektakularne. Istnieją udokumentowane przypadki potwierdzające znakomite efekty u pacjentów nawet z tak ciężkimi schorzeniami jak SM.

Ryszard Gąsierkiewicz jest nauczycielem akademickim, absolwentem studiów medycznych i pedagogicznych a także psychoterapeutą, integrującym w swojej praktyce paradygmaty terapii klasycznych i alternatywnych. Zajmuje się szeroko pojętym uzdrawianiem rozumianym jako wieloaspektowa pomoc choremu w poszukiwaniu indywidualnego sposobu radzenia sobie z obecnymi i przyszłymi problemami, zamiast jedynie uśmierzania psychologicznego lub fizycznego bólu. Posiada rzemieślnicze uprawnienia mistrza bioenergoterapii i naturopatii, jest przewodniczącym komisji egzaminacyjnych w tych zawodach przy Izbie Rzemieślniczej, twórcą autorskiej Szkoły Bioterapii w Studium im. J. Ochorowicza w Krakowie, łączącej w przygotowaniu absolwentów do opieki nad chorymi wiedzę medyczną i umiejętność stosowania terapii naturalnych. Jest uczniem twórcy Klawiterapii dr Barbasiewiczem.

 

KUP BILET jednodniowy
KUP BILET dwudniowy