27 maja (sobota), g. 19.30 - 20.45, sala kameralna, bud A

Zespół Man-Tra zaprasza na koncert, którego głównymi bohaterami są starożytne mantry. Są one starsze niż wszystkie religie świata. Były śpiewane na Ziemi zanim powstały jakiekolwiek podziały religijne, państwowe, czy rasowe. Od zawsze niosły ciepło, spokój i dystans do problemów dnia codziennego. Są uosobieniem Miłości, której każdy z nas jest spragniony. Miłości, która nie ma żadnych pragnień, żądań, wymagań i zależności.

W czasie koncertu mantry te zostaną przekazane w bardzo prosty sposób. Z muzyką, która nie przeszkadza w ich odbiorze. A jako, że nie ma żadnych sztywnych reguł w śpiewaniu tych mantr, to zespół zaprezentuje je w muzyce, którą sam lubi. Dzięki temu przekaz ten będzie szczery i bezpośredni. Czyli taki, w jaki od wieków był prezentowany.

Aby uczestnicy wydarzenia mogli na co dzień korzystać z kojących właściwości medytacji z mantrą, członkowie zespołu nauczą wszystkich chętnych tej prostej formy medytacji w czasie występu. Ponadto wszystkie śpiewane mantry wyświetlane są na slajdach, więc każdy uczestnik może na bieżąco śledzić, a także śpiewać mantry razem z grupą.

Po koncercie możliwość zakupu płyt z muzyką zespołu, oraz publikacji książkowych związanych z tą formą medytacji. Będzie można również zapoznać się z innymi wydarzeniami odbywającymi się w Krakowie (warsztaty medytacji, czy mniej oficjalne koncerty-kirtany) związanymi z zespołem Man-Tra. Nazwa zespołu pochodzi od wyrazu "mantra", który nie bez znaczenia został przedzielony pauzą, ponieważ słowo to składa się z dwóch członów: "Man" - o znaczeniu umysł, oraz "Tra" – o znaczeniu wznosić. Zatem całe wyrażenie określa wyniesienie umysłu ponad sprawy codzienności i problemy otaczającego świata do stanu odpoczynku, ukojenia i spokoju. Zespół "Man – Tra", to grupa przyjaciół, którzy znajdując ukojenie w dźwiękach starożytnych mantr, postanowili podzielić się otrzymanym skarbem z innymi, zachęcając do medytacji nie tylko swoimi koncertami, ale także organizując warsztaty, podczas których można nauczyć się technik medytacyjnych, praktykowanych od lat przez członków zespołu.

Zespół Man-Tra tworzą:
Anna Fijałkowska – śpiew, instrumenty perkusyjne
Dorota Bilewicz – śpiew, gitara basowa
Adam Suder – śpiew, gitary prowadzące, harmonijki, kazoo
Jacek Cukierski – gitara
Andrzej Bilewicz – cajon, perkusjonalia, śpiew

 

KUP BILET jednodniowy
KUP BILET dwudniowy