26 maja (sobota), g. 19.30 - 20.45, sala kameralna, bud A

Dorota Rozmus – śpiew

Małgorzata Liszka – śpiew, instrumenty archaiczne

Wyjątkowy koncert, w trakcie którego obecni usłyszą harmonie dźwięków, które oczyszczają  z codziennych problemów i stresów. Blokady i napięcia, które nagromadziły się w organizmie, rozpuszczają się i rozładowują pod wpływem ożywczych, rezonujących brzmień. Na powrót można nawiązać kontakt z samym sobą, ze swoimi emocjami. Podczas koncertu tworzy się przestrzeń, w której możliwe jest spojrzenie na siebie z zupełnie innej perspektywy. Często pojawiają się odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozjaśnia się umysł.
Jakie przeżycia będzie można poczuć jako słuchacze? Aktywowana zostanie wibracja miłości, która przybywa, abyś przypomniał sobie, że jesteś w domu, w Twoim sercu. Jesteś bezpieczny w wibracji światła. Aktywujesz odczuwanie nowej informacji poprzez wiedzę, która się budzi w komórkach ciała. To wibracja twórczej energii kobiecej – energii matki, która kocha bezwarunkowo. Śpiew Doroty przynosi informacje, które być może nie są jeszcze znane Twojemu umysłowi, przesyła je do Ciebie poprzez wibracje i dźwięki, kolor i aktywacje światła. Niezależnie, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, energia wibracji matki to energia boskiego tworzenia poprzez miłość. To wibracja, która aktywuje się na naszej planecie w sercach, używając głosu-śpiewu jako energii uzdrawiającej. Małgosia towarzyszy tym dźwiękom grając na instrumentach różnych kultur i cywilizacji, między innymi mis dźwiękowych, gongu, monochordu, fletów owertonowych, dzwonków, które  jak kąpiel wodna odświeżają nasze ciało i  nasze sfery emocjonalne oraz duchowe.  

Dorota Rozmus – absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Wokalistka, muzyk i terapeutka, która stworzyła swoja metodę relaksacji - używając  swojego głosu i śpiewu. Dorota  specjalizuje się  miedzy innymi w przekazywaniu wiedzy o dźwięku,  świadomym relaksie, rozumieniu własnego ciała, a nade wszystko łączenie relaksu z łagodnością i miłością do siebie. Ukończyła Akademię Muzyczną  na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Zdobyła 2-gą nagrodę w 1978 roku w debiutach Festiwalu Piosenki w Opolu. W Australii brała udział w finale programu TV9 “Nowe Twarze” w roku 1985, zdobywając Nagrodę Publiczności. W tym czasie, koncertując po Australii, śpiewając i grając na fortepianie, zaczęła łączyć się głęboko z duchową stroną dźwięku. Wówczas otworzyło się pragnienie serca, aby dowiedzieć się więcej o terapii muzyką i możliwościach uzdrawiania dźwiękiem. Jej głos przenosi uzdrawiające fale wibracji podczas spotkań w formie koncertów czy warsztatów.

Małgorzata Liszka – muzyk, muzykoterapeuta, naturoterapeuta. Absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, a także Muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, certyfikowany masażysta dźwiękiem. Realizuje różnorodne projekty artystyczne i edukacyjne. Muzykoterapia stanowi ważne miejsce w jej  pracy zawodowej - prowadzi 40 osobową orkiestrę, w której muzykuje z osobami niepełnosprawnymi, prowadzi muzykoterapię dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także warsztaty dla nauczycieli, terapeutów i studentów, pracuje także z osobami chorymi psychicznie. Podróże są jej największą pasją, z każdej z nich przywozi instrumenty, które służą do animacji i terapii. Fascynuje ją wpływ dźwięku na ciało i umysł człowieka. Wydała płytę z muzyką  harmonizującą.

 

Wstęp na koncert w ramach biletu na wykłady:

KUP BILET ONLINE na pierwszy dzień wykładów – 26 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>