27 maja (niedziela), g. 12.00 – 13.15, sala kameralna 230, budynek A

Autorka książki „Bliżej siebie. Od samotności do bliskości czyli o relacjach ze sobą i z innymi” - opowie czasem zabawną, a czasem poruszającą historię powstania pomysłu na napisanie książki i opracowanie kart KIS (kart intuicyjno-symbolicznych). Pomysł ten zaowocował autorską, jedyną w Polsce metodą autoterapii i pomocy na drodze szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Autorka sama przeszła długą drogę z chorobą nowotworową i opisała w książce swoje doświadczenia z tego okresu życia oraz pokazała jak nadzieja i inne uczucia mogą wspierać i wpływać na proces leczenia. Jej osobistą misją jest budzenie w ludziach zasobów i potencjałów do lepszego życia oraz o tym jak ważna w życiu jest świadomość siebie.

Bycie bliżej siebie daje szansę na zdrowe, świadome życie oraz możliwości na satysfakcjonujące rozwiązywanie wyzwań jakie spotyka się na drodze życia. Prowadząca opowie o swojej terapii onkologicznej oraz tym, co pomogło jej przetrwać trudny czas leczenia. Opisze sposób działania kart KIS oraz własne doświadczenia w tym zakresie – karty stają się pretekstem do rozmowy o sobie, własnych potrzebach, marzeniach i pragnieniach. Strychowska podzieli się także doświadczeniem obudzenia w sobie sił do realizowania marzeń, które zalegały na półkach z napisem „jutro”, „za tydzień”, „może za rok”. Motto, które jej przyświeca od kilku lat to słowa Konfucjusza: „Lepiej zapalić świeczkę, niż narzekać na ciemność”.

Bożena Strychowska - zapalona entuzjastka życia, terapeuta uzależnień, pedagog specjalny o profilu resocjalizacja, propagatorka trzeźwego i zdrowego stylu życia, wiedzy o rozwoju człowieka i jego mechanizmach funkcjonowania, przewodniczka na drodze pobudzania potencjału ludzkiego. Pracowała w kilku ośrodkach terapii uzależnień, prowadzi prywatny ośrodek Gemini – Studio Twórczej Osobowości Aurum Vita. Od niedawna malarka. Twórczyni sesji terapeutyczno-rozwojowych „W asyście sztalugi” dla młodzieży i dorosłych. Jej pasją jest wspieranie innych ludzi w drodze do poszukiwania odpowiedzi na pytania: kim jestem?, co chcę robić w życiu?, czego pragnę i jak mogę to osiągnąć?

 

KUP BILET ONLINE na drugi dzień wykładów – 27 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>

 

Bozena Strychowska