27 maja (niedziela), g. 14.30 – 15.45, sala 3, budynek C

Terapia kamertonami i stroikami medycznymi to metoda pracy z wibracją dźwięku, przywracająca zdrowie fizyczne i psychiczne falami dźwiękowymi, dobranymi odpowiednio do chorych narządów i schorzeń. Stosowana profilaktycznie utrzymuje w zdrowiu cały organizm, a psychice daje wyciszenie i głęboki relaks.

Dzieje się tak ponieważ podczas słuchania dźwieku kamertonów system nerwowy człowieka dostraja się do tonacji, w podobny sposób jak stroi się fortepian czy skrzypce. Odpowiednia, wzorcowa częstotliwość pochodząca z kamertonu jako wibracja dociera głęboko w komórki ciała, naturalnie strojąc do stanu balansu narządy, które w wyniku schorzeń i chorób zmieniły swoją „częstotliwość”.

Ewa B. Stroińska - leczeniem dźwiękiem za pomocą kamertonów zainteresowała się w 2012 r., kiedy w związku z problemami zdrowotnymi szukała innych rozwiązań i metod wykraczających poza medycynę konwencjonalną, metod, które pozwoliłyby przywrócić równowagę ciału. Mimo, że z metodą leczenia dźwiękiem zetknęła się zupełnie przypadkiem, na pierwszy zabieg poszłam z ciekawością i już po jednej sesji odczuła poprawę samopoczucia i pozytywną reakcję organizmu. „Zauważyłam, że mam więcej energii i lepszy nastrój. Po kilkunastu spotkaniach, na których byłam poddawana zabiegowi postanowiłam bardziej zagłębić się w tematykę kamertonów. Po wielotygodniowym studiowaniu literatury, rozmowach z osobami, które zajmują się na co dzień tą metodą, postanowiłam rozpocząć kurs muzykoterapii dogłębno-komórkowej pod okiem dr Barbary Romanowskiej.” We wrześniu 2013 roku ukończyła wszystkie etapy kursu, uzyskując certyfikat i tytuł Certyfikowanego Terapeuty Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej.

 

KUP BILET ONLINE na drugi dzień wykładów – 27 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>