27 maja (niedziela), g. 10.00 – 11.15, sala 3, budynek C

W procesie przeżywania silnych negatywnych emocji człowiek nie jest w stanie zapisać wszystkich napływających informacji w pamięci autobiograficznej. Zapis traumatycznych informacji często „zamraża się” w pamięci sensorycznej. Dlatego nawet po wielu latach wspomnienie traumy przeżywamy tak jakbyśmy doświadczali jej w obecnej chwili.

Skuteczną metodą pracy z traumą rekomendowaną przez Światową Organizację Zdrowia WHO jest metoda EMDR - Eye Movement Desensitization and Reprocessing czyli „odwrażliwianie i przetwarzanie za pomocą ruchów gałek ocznych”. Została ona opracowana przez amerykańską psycholog dr Francine Shapiro w latach 80. XX wieku. EMDR wykorzystuje wiedzę z zakresu neurobiologii i zawiera w sobie elementy wielu sprawdzonych form psychoterapii. Jest skuteczna w leczeniu pacjentów, cierpiących z powodu stresu pourazowego (PTSD), w przypadku depresji, fobii, lęku uogólnionego, uzależnień. Celem terapii EMDR jest zmiana sposobu myślenia o traumatycznym wspomnieniu oraz wygaszenie napięcia emocjonalnego, wywołanego wspomnieniem traumy.

Wykład będzie wzbogacony przykładami z własnej praktyki terapeuty EMDR.

Victoria Dunaeva – doktor nauk humanistycznych, socjolog, psycholog kliniczny, autor licznych artykułów w polskich i zagranicznych publikacjach naukowych na temat socjologii i psychologii zdrowia oraz innowacyjnej diagnostyki psychologicznej. Specjalizuje się w leczeniu zespołu stresu pourazowego, zespołu przewlekłego zmęczenia, pomaga odnaleźć podłoże psychologiczne chorób psychosomatycznych. Jest certyfikowanym terapeutą EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing - "Terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych") - nowoczesnej metody zalecanej przez Światową Organizację Zdrowia w pracy z traumami. Posiada 12-letnie doświadczenie jako wykładowca akademicki. Obecnie prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie pozytywnej psychologii zdrowia, pozytywnej psychologii w miejscu pracy, zarządzania stresem, work-life balance. Jest dyplomowanym trenerem umiejętności psychospołecznych (Instytut Psychologii UW). W swojej pracy posługuje się trzema językami: polskim, rosyjskim i angielskim. Współzałożycielka i dyrektor "Activus Aspectus. Laboratorium Innowacyjne" z siedzibą w Warszawie - www.activus-aspectus.eu

 

KUP BILET ONLINE na drugi dzień wykładów – 27 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>

 

VictoriaDunaeva Kenia