26 maja (sobota), g. 17.30 – 18.45, sala kameralna 203, budynek A

Postać uzdrowiciela Jana od Boga zostanie przedstawiona w wykładzie na tle historycznego rozwoju spirytyzmu brazylijskiego i jego głównych założeń. Wykład z prezentacją multimedialną i medytacją uzdrawiającą.
Jan od Boga (właściwie Joao Teixeira de Faria, 76 lat) jest jednym z najbardziej znanych na świecie mediów i uzdrowicieli duchowych. W wieku 16 lat będąc w stanie transu dokonał swoich pierwszych uzdrowień. W 1978 roku w małej wiosce Abadiânia założył klinikę spirytystyczną Casa de Dom Inacio de Loyola, w której przyjmuje całkowicie bezpłatnie do dnia dzisiejszego. Każdego dnia przyjmuje od 400 nawet do 1000 osób. W czasie sesji spirytystycznych użycza swojego ciała różnym uzdrawiającym bytom. Jest ewenementem, nawet wśród brazylijskich mediów, ponieważ najczęściej fizyczny terapeuta współpracuje jedynie z jednym wybranym bytem duchowym. Tymczasem w Jana od Boga wciela się ponad 40 różnych zidentyfikowanych bytów.

Największą sławę Janowi od Boga przyniosły operacje fizyczne, podczas których uzdrowiciel dokonuje publicznie nacięć skóry, wkłada pean (nożyczki chirurgiczne) do nosa lub skrobie nożykiem po powierzchni oka. Wszystkie te zabiegi dokonuje bez żadnego znieczulenia, a poddające się dobrowolnie tym procesom osoby nie zdradzają objaw bólu. Oblicza się, że Jan od Boga przyjął już ponad 6 milionów osób. Jest bohaterem wielu książek oraz kilkunastu filmów dokumentalnych.

Ostatni kwadrans prezentacji będzie uzdrawiającą medytacją, na którą zostaną zaproszone uzdrawiające byty energetyczne współpracujące z Janem od Boga.

Włodzimierz Adam Osiński - kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i PWSFTviT w Łodzi, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, stały współpracownik miesięcznika "Czwarty Wymiar". Uczeń Dona Conreaux w grze na gongu i misach tybetańskich, podróżnik, znawca medycyny alternatywnej i technik uzdrawiania, badacz zjawisk paranormalnych. Od 2005 roku prowadzi warsztaty i wyjazdy duchowe do Brazylii oraz Indii.

 

KUP BILET ONLINE na pierwszy dzień wykładów – 26 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>

 

Wlodzimierz.Osinski